Diyete Başlamak İçin Ne Bekliyorsunuz?
Yukarı
Diyete Başlamak İçin Ne Bekliyorsunuz?
Kader Yağbasan

Diyete Başlamak İçin Ne Bekliyorsunuz?

Bu içerik 952 kez okundu.

Yediğimiz her şey çok önemli! Attığımız her adım gibi. Her vitamin, mineral ve bunlar arasındaki denge sağlığımızı etkiliyor. Bebekliğin sağlıklı geçmesi, bağışıklık sistemi güçlü bir çocuk olmak, zeka, ergenlikte sorun çıkmaması, hamilelik döneminin güçlü geçmesi, yetişkinlik döneminde mümkün olduğunca az hastalanmak, 40 yaş sonrası bile genç görünmek, rahat bir yaşlılık geçirmek … Hepimizin isteği bunlar. Peki bunun bizim elimizde olduğunu hala bilmiyor muyuz? Evet hala bir şeyleri değiştirebileceğimizi, daha iyi olabileceğimizi bilmiyoruz. Beslenme bilinci çocukken başlar. Yetişkin olduklarında insanlar “Aman, artık bu saatten sonra kim uğraşacak?” deyip geçiştiriyorlar. Ancak zararın neresinden dönülürse kardır.

MİNİK ADIMLAR HAYATI ETKİLER

Sen! Her gün sadece fast food yiyen ve “ aman nasıl olsa yaşlanınca sadece fasulye yemek zorunda kalacağız” diyen arkadaşım, evet sen! Aman 2 lokma hamur işi yesem ne olacak ki? Benim şekerim zaten hep yüksek” diyen teyzem, sen! “Çocuk bu, aç kalamaz, şimdilik çubuk krakerlerle geçiştirsin, sonra yer diye üşenen anne, sen! “Bu akşam da böyle oluversin, şimdi nereden bulayım ben sağlıklı yemek? Diyen ve her gün ekmek arası döner yemeyi alışkanlık haline getiren esnaf amca, sen! Yapmayın! Yapmayın işte! Unutmayın; minik adımlar sizin tüm hayatınızı etkileyecek. Kendinize ve bedeninize sahip çıkın.

Unutmayın diyet yapmak aç kalmak değildir.

Diyet yapmak için illa 150 kilo olmanız gerekmiyor. Karın çevresi yağlıysa ve organların etrafında olması gerekenden fazla yağ varsa 50 kilo olsanız da zayıflamanız gerekiyor.

Diyet yaparken illa her hafta 2-3 kilo vermek zorunda değilsiniz. Bazen 200 gr gider, bazen 2 kilo gider. Önemli olan hızlı zayıflamak değil, kalıcı olarak kilo kaybını sağlamaktır.

Diyete başlamak için pazartesiyi beklemeyin, yarını da beklemeyin. Şimdi başlayabilirsiniz.

Diyet yaparak zayıflamak sağlıklı olacağınız garantisini vermez. Size uygun diyeti uygulamak, diyetisyenle beraber onun takibinde zayıflamak size garanti verir.

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM…

DİYETİSYEN KADER YAĞBASAN

 

Sende Yorumla...