Evangelist Amerika Ve Kudüs!
Yukarı
Evangelist Amerika Ve Kudüs!
Abdulselam Gulec

Evangelist Amerika Ve Kudüs!

Bu içerik 11020 kez okundu.

Amerika ve İngiltere’de 19’uncu yüzyılda ortaya çıkan Evangelist hareket, ilk önce Hıristiyan din otoriteleri tarafından dikkate alınmasa da, şu anda Hristiyanlığın en güçlü kolu konumunda. Özellikle 2. Dünya Savaşı sonrası güç kazanmaya başlayan hareket, dünyanın birçok yerine yayıldı.


Evangelistler 1950 yılında sadece 4 milyon kişilerdi. 2004 yılında toplam sayıları 500 milyona ulaştı. Evangelistler dünyadaki Hıristiyan nüfusun 4’te birini oluşturuyorlar. Her gün yaklaşık 52 bin kişi Evangelist oluyor. 2050 yılında tüm Hıristiyan nüfusunun yarısı olacakları tahmin ediliyor. 70 milyon kişilik nüfusla en çok Amerika’da yaşıyorlar. Amerika’nın ardından en yoğun bulundukları ülke Brezilya (30 milyon). Evangelistlerin şu anki güçlü durumu 1970’li yıllarda ortaya çıkan yeni-Evangelizm akımıyla oldu. Şili’de Hristiyanların 4’te biri Evangelist. Fas’ta halkı Evangelist yapmak için su an çalışan 150 misyoner var.


Evangelist düşüncede geniş yere sahip olan Tevrat’taki Babil, günümüzdeki Bağdat şehri ve  Kildanı diyarı da Irak’tır. Evangelistlerin inanışlarına göre dünyanın bir gün tamamen Evangelist olması için Müslüman topraklarına da girilmesi gerekmektedir.


Bütün Museviler bir gün İsrail’e dönüp Evangelist olacaklar ve dünya üzerinde yeni bir dönemi başlayacaktır.


Evangelistlere göre iyi ile kötü arasında gerçekleşecek olan büyük savaştan (Armageddon) sonra, Mesih gelecek ve sonra da kıyamet kopacaktır. Armageddon savasini ne kadar çabuk başlatırlarsa Mesih’in gelişi de o kadar çabuk olacağına inanırlar.


Evangelistler Amerika siyaseti üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Bazen Evengelisler ve mormonlar başkanlık seçimleri, Senato ve valilik seçimlerinde işbirliği yaparlar.


Tabi onlara göre iyi olan kendileri(!) ve kötü olan da Evangelistlerin düşman belledikleri bütün bir İslam dünyasıdır.(Büyük Ortadoğu Projesi)


Evangelistler’le, Yahudi’ler arasında bir amaç birliği var. Çünkü Evangelistler’e göre bu kıyamet koşullarından birisi de, Mescit-i Aksan’ın yerine Süleyman Tapınağı’nın inşası ve İsrail’in vaat edilmiş topraklara kavuşması. Bunlara göre, Armageddon Savaşı’ndan önce Yahudi’ler İsrail’de olmalıdır. Dolayısıyla seçilmiş insanlar olduklarına inandıkları Yahudilerin, bir kıyamet koşulu olarak desteklenmesi gerektiğini düşünüyor ve İsrail’in Ortadoğu’da güvende olmasına büyük önem veriyorlar. Bu, İsrail’in ABD tarafından bu kadar desteklenmesinin en önemli nedeni ,


Türkiye’de Evangelist olup kendini belli etmeyen büyük işadamları ve Profesörler vardır.Evangelist konseyinin  verdiği görevleri yapar,


1969-2002 yılına kadar Türkiye’de Hedeflerindeki isim Cennet mekan Prof.Dr.Necmettin Erbakan’dır. (10 vakit namaz kılar, Bedevinin çadırına gider. Ha bire boş temel atar, Kadınları çarşafa sokar ,Türkiye’yi Suudi Arabistan in bir eyaleti yapar, 300 kilo altını var…)


 


4tane partisinin kapatildi,3 darbe gördü 12.Mart.1971 darbesi.12.Eylul.1980 Darbesi,28 Subat.1997 Darbesi,


2010 yılından bu yana ise  Cumhurbaşkanımız Recep tayip Erdoğan hedefteki kişidir.(Sultan ,Kral ,Saray, hırsız… ) gibi Eleştirileri yapanlar iyice araştırırsanız Evangelistlere göbekten bağlı olduklarını anlarsınız.


Amaçları hedefteki kişiyi algı operasyonları ile halkın gözünden düşürmek, Kendi kontrolündeki kişileri iktidara getirmek.


Bütün yollar Müslüman ülkelere çıkıyor…


Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir Enfal Suresi 30 Ayet


Yazımı Yayına hazırladığım zaman, İstanbul Ticaret odası Başkanı İbrahim Cağlar hayatını kayıp ettiğini üzülerek öğrendim. Merhuma Allah cc Rahmet diler,Kederli Ailesi ve dostlarına baş sağlığı dilerim. 


Bakalım Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.11.Aralik.2017
Sevgilerimle


Abdulselam Gulec


abdulselamgulec@gmail.com


Twiter  @abdulselam 1

Sende Yorumla...