İdil Belediyesi Ruhsat vermesin
Yukarı

İdil Belediyesi Ruhsat vermesin

İdil’de yerel esnafları bitirme noktasına getiren zincir marketlere tepki gösteren küçük esnaflar, Belediyelerin yeni şubelere ruhsat vermemesini istedi.

İdil Belediyesi Ruhsat vermesin
Bu içerik 2378 kez okundu.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, küçük esnafın zor durumda kalması nedeniyle BİM, A101 ve Şok marketlerin yeni şube açmasına izin vermediğini belirten idilli esnaflar, aynı uygulamanın idil’de uygulanması talebinde bulundular.

Ankara'nın Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in örnek ve emsal bir karar verdiğini belirten idil esnaflar, kentin yerel ekonomisinin tekrar kalkınması için böyle bir uygulamanın şart olduğunu ifade ettiler. idilli yerel esnaflar; “Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor, amaç dışı ürünler bile satıyorlar. Elektrikli ev aletlerine varana kadar kampanyalı ürün satıyorlar. Biz onlara karşı direnemiyoruz. Belediyeler onların değil, yerel esnafının yanında olmalı.  İhtiyaç ve taleplerimize kulaklar tıkanmamalı. Bu marketler küçük esnafımızı öldürüyor. Bunlar birbirleriyle yarışa girip her yerde mantar gibi yeni şubeler açmalarına müsaade edilmemelidir. İdil’de dengelerin korunmasının zamanı geldi. Belediyeler hizmet ve halk için vardırlar. Etimesgut belediyesinin bu tutumunu idil Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe belediyelere de örnek olmalıdır. Yerel yönetimler bunu başarırsa küçük esnaf yok olmaktan kurtulup ayakta kalabilirler. Yine Zincir marketler bulundukları şubelerde en az 10 kişiye ihtiyaç duyulan marketlerde 2-3 kişiyi istihdam edip, iş gücünü bedavaya getiriyorlar. Bunun yanı sıra zincir marketler tüm ürünlerini dışardan alıp, yerel toptancılarla alışverişleri yok” diye konuştular.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...