Temiz idil, Sağlıklı Yaşam
Yukarı

Temiz idil, Sağlıklı Yaşam

Temiz idil, Sağlıklı Yaşam

Temiz idil, Sağlıklı Yaşam
Bu içerik 218 kez okundu.

Dünya genelinde Covid-19 salgınıyla mücadelede kent temizliğinin daha çok önem kazandığı bu günlerde idil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Refik Özsoy’un Talimatlarıyla idil Belediyesi kentin temizlik ve hijyeninden taviz vermiyor.

 

idi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; Ve Zabıta Müdürlüğü Ekiblerince Temiz Kent Sağlıklı Yaşam parolasıyla, Kentteki çöplerin toplanması, cadde ve sokakların süpürülmesi, yıkanması ve dezenfekte edilmesi, ibadethaneler, pazaryerleri, ulaşım araçları ve durak yerleri gibi ortak alanların temizlenerek dezenfekte edilmesi ve benzeri konularda toplum sağlığına konusunda titiz çalışmalar yürütüyor.

 

Sıcaklığın arttığı yaz aylarında bakteri ve koku oluşumunun önlenmesi için; kentimiz genelinde deterjanlı su ile yıkanarak dezenfekte edildi.

 

Covid-19 salgını döneminde de idil'in temizliğinde fedakârca çalışarak her türlü atıkların toplanmasında ve bertaraf edilmesinde titizlikle çalışan Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlığı için temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

 

Etiketler:
Sende Yorumla...