İdil’de Soygun Tatbikatı
Yukarı

İdil’de Soygun Tatbikatı

İdil Emniyet Müdürlüğünce olası bir banka veya PTT şubesi soygununa müdahale süresini belirlemek amacıyla tatbikat yapıldı Gerçeğini aratmayan tatbikatta, temsili şüpheliler kısa sürede yakalandı.

İdil’de Soygun Tatbikatı
Bu içerik 1306 kez okundu.

Şırnak’ın idil İlçesinde  olası bir banka veya PTT şubesi soygununa ne kadar sürede müdahale edilebileceğini belirlemek amacıyla tatbikat gerçekleştirildi.

Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen tatbikat, Aşağı Mahalle Hükümet Caddesinde Bulunan PTT Şubesine iki kişi, gişede görevli memurdan bir miktar para aldıktan sonra olay yerinden plakası belirlenemeyen otomobille kaçtı.

İhbar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı resmi ve sivil polis ekipleri, önceden belirlenen kavşaklarda önlem aldı. Bir kavşakta şüpheli araç durduruldu.

Polis, durdurulan araçtan inerek yaya kaçmaya çalışan temsili şüphelileri kısa süren kovalamacanın ardından suç aleti silah ve çaldıkları paralarla yakaladı.

Gerçeğini aratmayan tatbikatta, polis ekiplerinin kısa sürede şüphelileri yakalaması, çevredeki vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Etiketler:
Sende Yorumla...