'AK Gençler' idil'de buluştu
Yukarı

'AK Gençler' idil'de buluştu

AK Parti Şırnak il Başkanı İbrahim Halil Erkan, İl Kadın kolları Başkanı Hatice Atan, idil ilçe Başkanı Murat AY,il Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay, idil ilçe Kadın Kolları Başkanı Rabia Yılmaz, İdil Gençlik Buluşması'nda" gençlerle bir araya geldi.

 'AK Gençler'  idil'de buluştu
Bu içerik 265 kez okundu.

AK Parti idil kadın Kolları ve Gençlik Kolları işbirliği ile düzenlenen "idil Gençlik Buluşması" idil Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Gençlik buluşmasına, AK Parti Şırnak il Başkanı İbrahim Halil Erkan, il Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, idil ilçe Başkanı Murat AY, İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay, idil Gençlik üyeleri ve gençler katıldı. Programda, siyasetin anlamı, siyasal yönelimlerin zamandan zamana değişmesiyle ilgili konular konuşuldu. Programın açılış konuşmasını yapan idil İlçe  Başkanı Murat Ay “Her daim halkamızı hayırlı insanlar ile genişletmeye çalışıyoruz. Hiç bir zaman ümitsizliğe düşmüyoruz, yeise kapılmıyoruz. Her daim duamız var, bu duamızı bir duyan var. Kader her daim gayrete aşıktır, o yüzden muhakeme yeteneği olan, tefekkür edebilen gençler yetiştirmemiz lazım. İşte bu gençlik yetiştiği zaman milli şarimiz diyecektirki ‘Asımın nesli diyordumya nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek.’” diye konuştu .

DURMADAN KOŞACAKSIN’

Başkan Murat Ay , “Bu çağ ilim çağı. Bu çağ öyle bir çağki kalem kılıçtan çok daha keskin. O yüzden bizde kalemlerimize, kitaplarımıza sarılacağız, çok okuyacağız, çok çalışacağız ve kalemlerimizi öyle bir sivrilteceğizki batının  tam kalbine saplayacağız. Genç kardeşim yükün olacak taşacaksın, davan olacak koşacaksın ve hedefin olacak durmadan koşacaksın. Kızıl elmaya ulaşıp hedefleri sağlayabilmek için gereken dinamik, enerjik, rikayetli gençlik burada” ifadelerini kullandı.

GENÇLİĞİN ÖNÜNÜ AÇAN LİDER

Ardından program İl  Başkanı İbrahim Halil Erkan Gençliğin İdaelleri’ başlığı altında konuşmalarını gerçekleştirdi. “Çalışmalarımıza devam etmemiz lazım, diğer siyasi partilerin gençlik kollarına baktığınız zaman mevcut bile değil. Ama bu partide baktığınız zaman gençlik kolları sadece bayrak asmıyor, sadece fizikli çalışmalarda değil karar vermede, Türkiye’nin kaderine yön verecek hususlarda fikir beyan etmeye muttadir bir gençliktir. Bunu siyasette gençliğe Liderimiz Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sağlamıştır ve bu gençliğin önünü açmak için uğraşmıştır” dedi.

 

 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...