İdil İlçemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü İle İlgili Program Düzenlendi
Yukarı

İdil İlçemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü İle İlgili Program Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Özel İdil Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafından ilçemizde program düzenlendi.

İdil İlçemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü İle İlgili Program Düzenlendi
Bu içerik 635 kez okundu.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü kapalı spor salonunda düzenlenen programa, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Zafer SAĞ ve eşi Fatma SAĞ Hanımefendi, Ak Parti İlçe Başkanı Murat AY, kurum müdürleri, programı düzenleyen kurumların yöneticileri, öğretmenleri, öğrenci ve velileri katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlamına binaen Özel İdil Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafında engellilerin hakları ve karşılaştıkları zorlukları içeren slayt gösterisi izletildi. Ardından engelli öğrenciler tarafından şiirler okundu. Engelli bir öğrenci tarafından engellilerin sosyal hayattaki yeri ve yaşadıkları zorlukları içeren bir konuşma yapıldı. Programa engelli öğrencilerin sandalye kapmaca, balon patlatma ve çuval yarışı oyunlarıyla devam edildi. Oyunlardan sonra 3 Aralık Dünya Engelliler Günü adına hazırlanan pasta, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Zafer SAĞ, eşi Fatma SAĞ Hanımefendi ile öğrenciler tarafından kesildikten sonra davetlilere ve engelli öğrencilere ikram edildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili SAĞ, davetliler ile beraber engelli vatandaşların sosyal hayatta karşılaştıkları zorlukların sembolize edildiği resim sergisini ziyaret etti. Program, çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...