AK Parti İdil İlçe Başkanı Murat AY, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı
Advert
Yukarı

AK Parti İdil İlçe Başkanı Murat AY, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

AK Parti İdil ilçe Başkanı Murat AY, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı. Başkan AY, öğretmenlerin toplumu inşa eden mimarlar olduğunu belirterek, öğretmenliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu söyledi.

AK Parti İdil İlçe Başkanı Murat AY, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı
Bu içerik 637 kez okundu.

“ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK”

24 Kasım Öğretmenler gününü kutlayan AK Parti İdil ilçe Başkanı Murat AY, mesaj yayınladı. AY, mesajında şu görüşlere yer verdi: "Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın, sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bilhassa bizim kültürümüzde, öğretmenler anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteber sayılmaktadırlar. Zira, bizler, ilim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir milletiz. Hz Ali 'bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum' diyecek kadar öğretmenliğin ne kadar kıymetli bir meslek ve önemli bir kurum olduğunu bize göstermiştir.”

“ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Başkan AY, şöyle devam etti: “Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin çabalarının, emeklerinin çok önemli payı olacaktır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi nitelikli insanlar olarak yetiştirmek görevini büyük fedakârlıklarla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...