Şehit Aybüke öğretmenin okulunda hüzün
Yukarı

Şehit Aybüke öğretmenin okulunda hüzün

Şehit Aybüke öğretmenin okulunda hüzün

Şehit Aybüke öğretmenin okulunda hüzün
Bu içerik 599 kez okundu.

 

Batman'ın Kozluk ilçesinde terör saldırısında şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın görev yaptığı okuldaki meslektaşları Öğretmenler Günü'nü onun eksikliğiyle geçirecek olmanın hüznünü yaşıyor.

ADI HER YERDE YAŞATILIYOR

Kozluk'ta 9 Haziran 2017'de karne dağıttıktan sonra evine giderken Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 22 yaşında şehit olan Yalçın'ın ölümünün üzerinden iki yıl geçti. İlk görev yeri olan ilçede henüz 7 aylık öğretmen iken katledilen, adı okullarda, sınıflarda, cadde ve kütüphanelerde yaşatılan, seslendirdiği "Mağusa Türküsü" ile gönüllere taht kuran Aybüke Öğretmen unutulmadı.Yalçın'ın adının yaşatıldığı Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesinde meslektaşları 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne buruk giriyor. Meslektaşları, her Öğretmenler Günü'nde, ilk maaşıyla aldığı enstrümanlarla oluşturduğu müzik sınıfında bir araya gelerek şehit Aybüke Öğretmeni yad ediyor.

“İDEALİST BİR ÖĞRETMENDİ”

Öğretmen Tahsin Şahin, şehit Aybüke'yi hiç unutmadıklarını söyledi. Aybüke Öğretmenin yeni göreve başlaması nedeniyle ona danışmanlık yaptığını belirten Şahin, "Şehit öğretmenimiz gerçekten mesleğini seven, güler yüzlü, mesleği için çabalayan, idealist bir öğretmendi. Umutlarını, hayallerini dile getirirken sazını da arkasına alarak dile getiren genç bir fidandı. Genç yaşta atanmış olmasından dolayı bir çiçek, bir kardelen, başı dik bir başaktı bizim için” dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...