İdil Kaymakamı Zafer SAĞ'dan 10 Kasım Mesajı
Yukarı

İdil Kaymakamı Zafer SAĞ'dan 10 Kasım Mesajı

İdil Kaymakamı Zafer SAĞ'dan 10 Kasım Mesajı

İdil Kaymakamı Zafer SAĞ'dan 10 Kasım Mesajı
Bu içerik 465 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında saygı, şükran ve rahmet ile anıyoruz.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahraman silah arkadaşlarıyla Kurtuluş Savaşı ile daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış; bağımsızlığını ilelebet yaşatma, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; kendi deyimi ile “muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır. Bu gün de ülkemiz, dış güçlerin müdahalelerine rağmen O'nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" diyerek millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak ve güçlendirmek bizlerin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel vatanı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi saygı, şükran ve rahmet ile anıyorum.

  Zafer SAĞ
İdil Kaymakamı

Etiketler:
Sende Yorumla...