İdil’de 13 Köyün Elektrikleri 3 gündür Kesik Ne Zaman Bırakmayı Düşünüyorsunuz.
Yukarı

İdil’de 13 Köyün Elektrikleri 3 gündür Kesik Ne Zaman Bırakmayı Düşünüyorsunuz.

DEDAŞ tarafından elektriği kesilen köylü Elektriksiz ve susuz kaldı

İdil’de 13 Köyün Elektrikleri 3 gündür Kesik Ne Zaman Bırakmayı Düşünüyorsunuz.
Bu içerik 1371 kez okundu.

Şırnak’ın idil ilçesinde, içme suyu şebekesinin bağlı olduğu trafonun elektriği DEDAŞ tarafından borcu olduğu gerekçesiyle kesilen köyler susuz kaldı. Köyde 2 ve 3 aydır sular akmıyor elektrikler kesik

 

İdile bağlı Kayalı, Peçenek Köyü, Kuyulu, Tepe köy, Oyalı, Kırca, Özbek, Uğrak, Açma, Pınarbaşı, Akkoyunlu, uçarlı, Sarı köylerinin içme suyu şebekesinin bağlı olduğu trafoların elektriği borcu olduğu gerekçesiyle DEDAŞ tarafından kesildi. Elektriğin kesilmesiyle köy sakinleri 2 ve 3 aydır su şebekesinden su alamıyor. Elektrikler kesildi

 

Konu ile ilgili olarak idil Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan köy sakinleri, fatura edilen borcun haksız bir talep olduğunu belirterek bu sorunları aşmak için bu güne kadar başvurdukları bütün kapıların yüzlerine kapatıldığını ve kimsenin kendileri ile ilgilenmediği için köy halkı olarak  2 aydır susuz ve Elektriksiz bırakıldıklarını söyledi.

 

Akkoyunlu  köyü sakinleri hem suyun sağlıklı bir şekilde akmadığını hem de 5 yıl sonra 77 bin TL gibi büyük bir borcun kendilerine çıkarıldığını söyleyerek yaşadıkları sıkıntıları ve mağduriyetleri anlatıp yetkililerden yardım talep ettiler.

 

Yıllardır kendilerine hiçbir faturanın gelmediğini belirterek "5 yıldan bu yana, yani su şebekesi çekildiğinden bugüne köyümüze ne bir fatura geldi, ne bizden para talep eden oldu. Sadece köyümüze su çektiler ve bize de başka bir şey söylemediler. Dalgıç motorunun tükettiği elektriğin parasını 5 yıl sonra, tek fatura olarak bana gönderdiler. Bugüne kadar biri gelip de bize aydan aya bir fatura kesmiş değildir." dedi.

 

"

 

Etiketler:
Sende Yorumla...