Şırnak Valisi Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürü oldu.
Advert
Yukarı

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürü oldu.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Emniyet Genel Müdürü oldu.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş Emniyet Genel Müdürü oldu.
Bu içerik 1219 kez okundu.

Mehmet Aktaş'tan boşalan Şırnak Valiliği'ne, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliği'ne ise bir dönem Hakkari Belediye Başkan vekilliği görevini de yürüten Hakkari Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim atandı.

UZUNKAYA BAKANLIK EMRİNE ALINDI

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ise İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliğine görevlendirildi.

MEHMET AKTAŞ KİMDİR

1968 yılında Elazığ ilinde doğdu. 1986 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.  Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim aldı.

Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Vali AKTAŞ 1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı.

21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İlimize atanan Vali AKTAŞ 30.06.2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine başlamıştır.

Vali Mehmet AKTAŞ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...