İdil’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü buluşması
Advert
Yukarı

İdil’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü buluşması

İdil’de 15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıl dönümünde demokrasi nöbetine binlerce kişi katıldı.

İdil’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü buluşması
Bu içerik 320 kez okundu.

İdil Hükümet Konağı Önünde Bulunan Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri idil’de demokrasi nöbetiyle devam etti. Etkinlikler kapsamında idil kaymakamlığı yanında bulunan Cumhuriyet Meydanında  tutulacak demokrasi nöbetine  idil Kaymakamı Zafer SAĞ, Cumhuriyet Başsavcısı Rıdvan AVCİ, İlçe Emniyet Müdürü İzzet GÜNER, İlçe Jandarma Komutanı Serkan ENGİN, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından  İdil Kaymakamı Zafer SAĞ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde, bir kez daha meydanlarda oldukları için her kese teşekkür etti. Kaymakam SAĞ, " kanlarıyla destan yazan; ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan, bu uğurda Şehadete eren, Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şanlı tarihimiz boyunca vatanımızın bekası, milletimizin huzuru ve saadeti için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımızı burada bir kez daha minnetle yad ediyorum. Gazilerimize cesaretleri ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyor, Allah'tan hayırlı, sağlıklı uzun ömürler diliyorum dedi. Program protokol konuşmalarının ardından Kuran Kerim Tilaveti ve  ilahi dinletisi, 15 Temmuz konulu çeşitli videoların gösterimi ile devam etti. Gece salaların okunmasından sonra demokrasi nöbeti gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...