Şırnak Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Projeleri Taktir Topluyor
Yukarı

Şırnak Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Projeleri Taktir Topluyor

Şırnak’a 2015 yılında İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Nurettin Yılmazın, yaptığı çalışmalar ve projeler Şırnak halkı tarafından takdir ediliyor.

Şırnak Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz’ın Projeleri Taktir Topluyor
Bu içerik 759 kez okundu.

Eğitim alanında yaptığı bir çok proje ve çalışmalarla il eğitimine farklı bir boyut kazandıran ve her fırsatta öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, "Öğrencilere yaptığı konuşmalar ve sohbetlerde; Milli ve manevi değerlerine bağlı, ailelerine, vatanına, milletine faydalı birer birey olarak en iyi üniversitelerde öğrenimlerine devam etmeleri istiyor.

Sık sık öğretmen ve okul idarecilerle bir araya gelen Nurettin Yılmaz, "Gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreyi ve doğayı koruyan, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltmek ve eksiklerimizi gidermek için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz" diyor.

Geleceğe yönelik en iyi yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken Yılmaz, İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir. Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacağını söylüyor.

Milli Eğitim Müdürümüz Nurettin Yılmaz, Şırnak Merkez, ilçe ve köylerdeki bütün okulları ziyarette bulunarak, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek, okul hakkında bilgiler alıyor.

Gerçekleştirilen ziyaretlerde okul binalarının fiziki durumları, eksikleri ve yapılması gerekenler tespit edilerek, okulların başarı durumları ve yapılan sosyal kültürel faaliyetler hakkında görüşüyor. Her ziyaretin dile getirdiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz, öğrencilerimize en iyi fiziki şartlarda, en iyi eğitimi vermek, bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız devam edeceğiz diye ziyaretlerini tamamlıyor.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...