idil'in Yeni Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Zafer SAĞ idile Hayırlı olsun.
Yukarı

idil'in Yeni Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Zafer SAĞ idile Hayırlı olsun.

idil'in Yeni Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili Zafer SAĞ idile Hayırlı olsun.

idil'in Yeni Kaymakamı Ve Belediye Başkan Vekili  Zafer SAĞ idile Hayırlı olsun.
Bu içerik 846 kez okundu.

Cumhurbaşkanı kararıyla 471 mülki idare amirinin görev yeri değiştirildi. İçişleri Bakanlığı "2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 471 Mülki İdare Amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirilmiştir." Buna göre;

Adıyaman sincik Kaymakamı Zafer SAĞ idil kaymakamlığına, İdil Kaymakamı Ersin Tepeli Elazığ’ın Keban ilçesi kaymakamlığına atandı.
ZAFER SAĞ KİMDİR?

1981 Kütahya Gediz doğumludur. İlkorta ve lise eğitimini Kütahya'da tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Maliye Bakanlığı'na bağlı olarak bir süreliğine gelir uzmanı olarak görev yaptıktan sonra 2009 yılında İç İşleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Çorum'da valilik Stajını, Kırıkkale'de Teftiş Stajını, Ankara Nallıhan'da Kaymakam Refikliği Stajını tamamladıktan sonraDüzce Çilimli ve Gömüşovada vekaleten kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçİşleri Bakanlığı'nın Yurt Dışı Stajı kapsamında 2011-2012 yıllarında İngiltere'nin University Of Essex'te Politics/Government bölümünde yüksek lisans programına katıldı.17.07.2012 tarihinde Kaymakamlık kurs sürecini başarıyla tamamlayarak İç işleri Bakanlığı'nın 07.08.2012 tarih ve 2012/473 sayılı atama Kararnamesiyle Kastamonu'nu Daday İlçe Kaymakamlığı'na atandı. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra 28.06.215 tarih ve 2015/398 sayılı müşterek kararnameyle Adıyaman'ın Sincik İlçesine atanmıştır. İyi derecede İngilizce bilen Kaymakam Zafer SAĞ evli ve iki çocuk babasıdır.

Etiketler:
Sende Yorumla...