İdil Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda TÜBİTAK bilim fuarı Açılışı Yapıldı.
Yukarı

İdil Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda TÜBİTAK bilim fuarı Açılışı Yapıldı.

İdil ilçesinde 4006 TUBİTAK bilim fuarları destekleme programı kapsamında İdil Mehmet Akif Ersoy ortaokulu tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje Sergilerinin açılışı yapıldı

İdil Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda TÜBİTAK bilim fuarı Açılışı Yapıldı.
Bu içerik 530 kez okundu.

İdil ilçesinde 4006 TUBİTAK bilim fuarları destekleme programı kapsamında idil Mehmet Akif Ersoy ortaokulu tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje Sergilerinin açılışı yapıldı.
 

Proje sergisi açılışına İdil Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan. İdil Müftüsü Mahmut Yıldız baş, İdil TÜGVA Temsilcisi Mehmet Selim Tepe, Milli Eğitim Şube Müdürü Nuri Budak, AK Parti Şırnak Milletvekili Aday Adayı İsmail Genç, Kurtuluş Köyü Muhtarı Mehmet Nuri Genç, veliler ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü ismet Bulduk, fuar açılışında yaptığı konuşmada, “Bizler geçmişte astronomiden matematiğe, tıptan coğrafyaya birçok bilim dalında çok önemli başarılara imza atmış bir medeniyetin mirasçılarıyız.

İdil’de yine eğitimde çok başarılı bir ilçeyiz. Bilimsel çalışmalarda yeni ufuklar açacak bu tür bilim fuarlarının ilçemizde de düzenlemiş olması öğrencilerimiz ve okullarımız açısından çok faydalı ve gelecek adına ümit verici olarak görüyoruz" dedi. Serginin açılışı yapıldıktan sonra katılımcılar projeleri gezdi. Öğrenciler tarafından protokole uygulamalı olarak projelerin tanıtımı yapıldı.

Etiketler:
Sende Yorumla...