Şırnak Sağlık-Sen’den Vefat Eden Üyenin Ailesine Maddi Yardım
Yukarı

Şırnak Sağlık-Sen’den Vefat Eden Üyenin Ailesine Maddi Yardım

Şırnak Sağlık-Sen’den Vefat Eden Üyenin Ailesine Maddi Yardım

Şırnak Sağlık-Sen’den Vefat Eden Üyenin Ailesine Maddi Yardım
Bu içerik 721 kez okundu.

Şırnak halk sağlığı müdürlüğünde çalışan ve geçici görevle Uludere Devlet Hastanesinde memur olarak görev yaparken, şubat 2016 yılında içinde bulundukları araçta meydana gelen patlama sonucu yaşamını yitiren Diyar Oslu’nın ailesine, Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 15.000 TL'lik ferdi kaza sigortası yardımı yapıldı.

 

Memur-Sen'in ve bağlı sendikaların üyelerine sağladığı imkânla ferdi kaza sigortalı olan ve 2016 yılında vefat eden Diyar Oslu’nın bekar olduğu için kanuni mirasçileri Babası ve Annesina toplam 15.000 TL'lik yardım çekini Sağlık-Sen Şırnak şube başkanı Giyasettin Uçaş ve Şube yöneticileri ile Uludere İlçe Temsilcisi Tarık Babat ve Uludere Devlet Hastanesi sendika yöneticileri tarafından verildi.

 

Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Giyasettin Uçaş , üyelerinin haklarını koruma ve kollama konusunda hassasiyetle durduklarını ifade ederek, "Sendika olarak tüm üyelerimize ferdi kaza sigortası yaptırıyoruz. Meydana gelen üzücü olay sonucu üyemiz Diyar Oslu’yı kaybetmiştik. Sendikamız vasıtasıyla ferdi kaza sigortalı olan üyemiz için sigorta şirketinden 15.000 lira tutarında ödeme yaptırmak suretiyle, ailesinin sıkıntılarını bir nebze de olsa gidermeye çalıştık. Bu vesileyle tekrar merhum Diyar Oslu’ya Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum." dedi.

 

Uludere ilçe temsilcisi Tarık Babat ise vefat eden merhum meslektaşımızın vefat acısı ailesi nezdinde büyüktür bizler sendikacılar olarak üyelerimiz için gerek hayatta iken haklarını kurumada öncülük ederken vefatelerinden sonrada imkanlar dahilinde ailelerine yardım etmeye gayret gösteriyoruz buda bizim görevimizdir. Vefat eden merhum meslektaşımıza yüce Allah'tan rahmet ve mağfireti niyaz eder ailesine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabirler dileriz...

 

Sendika yöneticileri ailesine yardım çeklerini takdim ettikten sonra aile ile vedalaşarak Uludere'den ayrıldı.

Etiketler:
Sende Yorumla...