İdil’li Eğitimci Şırnak AK PARTİ Millet vekili Aday Adayı İsmail Genç’in Biyografisi
Yukarı

İdil’li Eğitimci Şırnak AK PARTİ Millet vekili Aday Adayı İsmail Genç’in Biyografisi

İdil’li Eğitimci Şırnak AK PARTİ Millet vekili Aday Adayı İsmail Genç’in Biyografisi

İdil’li Eğitimci Şırnak AK PARTİ Millet vekili Aday Adayı İsmail Genç’in Biyografisi
Bu içerik 1639 kez okundu.

10.10.1978 yılında Şırnak İli, İdil ilçesi, Kurtuluş köyünde dünyaya gelmiş. Babası BUTİKAN Aşiretinin lideri ve yaşadığı dönemin bölge kanaat önderlerinden Ali Hasse’dir. İlkokulu doğup büyüdüğü Kurtuluş köyünde, Ortaokul ve Liseyi Midyat ve Mardin İmam-Hatip Lisesinde okuyarak 1996 yılında mezun olmuş.1997 yılında İmam-Hatip göreviyle kamu görevlisi olarak göreve başlamış.

Aynı yıl Uludağ Üniversitesi İlahiyat Meslek Yüksek Okulunu kazanış ancak bazı sebeplerden dolayı Üniversiteye kayıt yaptıramamış.  2003 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön lisans programından mezun olmuş.2010 yılında DGS ile Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatını ve Yine aynı sene Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanmış ve bir yıl Arapça hazırlık okuduktan sonra,2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesine geçiş yaparak 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

2015 Yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünü bitirerek Adalet Bölümünden mezun olmuştur.Yine aynı yıl, Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu görevde yükselme sınavını kazanarak İmam-Hatiplik görevinden Vaizlik görevine yükselmiş ve 2013-2015 tarihleri arasında kesintisiz İdil İlçe Vaizliği görevini yürütmüştür.

2014 Yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Programını tamamlamış,Yine aynı yıl Şırnak Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans programına Yerleşerek Yüksek Lisans Eğitimime başlamıştır. Halen Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalındaki Yüksek Lisans tez çalışmalarına devam etmektedeir.

2015 Yılında Din Kültürü ve Ahlak bilgisi Öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak geçiş yapmış,Halen Şırnak İli, İdil İlçesi, Kırca Ortaokulunda Okul Müdürü olarak Görev Yapmaktadır. Okul Müdürlüğü görevi ile birlikte EĞİTİM-BİR-SEN İdil İlçe Başkan Vekilliği ve TÜGVA İdil İlçe Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini de yürütmekte olup Eğitim ve bir çok sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına devam etmektedir.iyi derecede Arapça bilmekte olan İsmail GENÇ evli,7 çocuk babasıdır.

Etiketler:
Sende Yorumla...