Kadın Doğumda kapalı ameliyat dönemi
Yukarı

Kadın Doğumda kapalı ameliyat dönemi

Batman Kadın Doğum Hastanesinde Laparoskopi cihazının alımıyla birlikte “Kapalı Ameliyat” yöntemi ile ameliyat yapılmaya başlandı.

Kadın Doğumda kapalı ameliyat dönemi
Bu içerik 6833 kez okundu.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kadın Doğum Hastanesinde Laparoskopi cihazının alımıyla birlikte “Kapalı Ameliyat” yöntemi ile ameliyat yapılmaya başlandığı bildirildi.

Batman İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Osman Sünger, Kadın Doğum Hastanesine alınan laparoskopi cihazı ile ilgili şunları söyledi: “Laparoskopik ameliyat genel anestezi altında ve göbek deliği hizasından karın içerisini görüntülemek amacı ile ince kamera yerleştirilip karın boşluğuna cerrahi işleminde kullanılan gerekli aletler ile yapılan kapalı cerrahi ameliyattır. Laparoskopik Cerrahi ile kadın hastalara yumurtalıklar, tüpler ve rahimde çeşitli ameliyatlar yapılabiliyor.”

“HASTA GÜNLÜK YAŞAMA DAHA HIZLI DÖNMEKTEDİR”

Laparoskopik ameliyatın avantajına değinen Sünger, “Laparoskopik ameliyat ile hastanın hastanede yatış süresi daha kısa olmaktadır. Ameliyat sonrası çok daha az ağrı yaşanmakta, hasta günlük yaşama daha hızlı dönüş sağlamaktadır. Karın duvarında çok daha az yara izinin olması da ayrı bir avantajdır. İlk ameliyatımız başarıyla yapılmış olup, kapalı ameliyatlara devam edilmektedir.” diye konuştu.

Etiketler: Kadın Doğumda kapalı ameliyat dönemi Laparoskopi cihazı Kapalı Ameliyat Osman Sünger Kadın Doğum Hastanesi
Sende Yorumla...