"Kendi işinin patronu ol' önemli bir proje"
Yukarı

"Kendi işinin patronu ol' önemli bir proje"

Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan, “Kendi işinin patronu ol” projesinin, hayvancılığın geliştirilmesi, kırmızı et üretimi hususundaki sorunun çözülmesi bakımından önemli bir proje olduğunu söyledi.

Bu içerik 7991 kez okundu.

Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri ve Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Batman Şube Başkanı Ebubekir Doğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın, köyden kente göçü önlemeyi amaçlayan “Köyden şehre gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesini değerlendirdi. Projeler üretip geliştirmenin güzel olduğunu fakat alt yapı çalışmaları tamamlanmadan projelerin hayata geçirilmemesi gerektiğini ifade eden Doğan, aksi takdirde projenin hiçbir fayda sağlamayacağını kaydetti.

KIRMIZI ETİ ÇOK PAHALI TEDARİK EDİYORUZ

Projenin, önemli bir proje olduğunu belirten Doğan, “Türkiye son dönemlerde kırmızı et sorunu yaşıyor. Kırmızı eti çok pahalı tedarik ediyoruz. Bu, tüketici için bir sorundur. Uzun süredir tüketicinin gündemini işgal eden bir konudur. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız bu soruna bir çözüm bulmak amacıyla ‘Genç Çiftçi Projesi’ ile hayvancılığa destek verdi. Proje, hayata geçti ve başarılı da oldu. Son dönemlerde köye dönen çiftçilerimiz, üreticilerimiz için de 300 küçükbaş hayvan desteği, ya da büyükbaş hayvanla köye dönüş yapacaksa 100 bin TL destek vermeyi düşünüyor, böyle bir proje hazırlanıyor. Tabi bu projeler büyük bir ihtimalle kredi şeklinde, Ziraat Bankası tarafından desteklenecek. Hayvancılığın geliştirilmesi, kırmızı et üretiminde yaşanan sorunun çözülmesi açısından önemli bir projedir” dedi.

Etiketler: Kendi işinin patronu ol önemli bir proje Batman Ziraat Odası Ebubekir Doğan
Sende Yorumla...