Yeni yollar 1 ay geçmeden bozuldu
Yukarı

Yeni yollar 1 ay geçmeden bozuldu

Batman’ın Sason ilçesinde yeni asfaltlanan Yücebağ-Dereköy grup köy yolu, yapımının üzerinden bir ay geçmeden bozulmaya başladı.

Yeni yollar 1 ay geçmeden bozuldu
Bu içerik 8387 kez okundu.

Sason ilçesinde yeni asfaltlanan Yücebağ-Dereköy grup köy yolu bozulmaya başladı. 18 kilometrelik Yücebağ-Dereköy grup köy yolu asfaltlama çalışmalarında, ihalede bulunan şartlara göre çalışma yapılmadığını ileri süren, asfaltın kalitesiz ve az miktarda döküldüğü iddia etti.

“YOL ESKİSİNDEN BETER OLDU”

Şahinli köyünde servis şoförlüğü yapan Fatih yıldız, “Yol yapımına başlanınca çok sevinmiştik. Bir ay geçmeden yolda bozulmalar başladı. Yol eskisinden beter oldu. Eski yolu arar olduk. Devletimiz bu şekilde zarar ediyor. Bunun önüne geçilmesini istiyoruz. Çukurlar açıldığı için araçlarımıza zarar veriyor” dedi.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA

Sason Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise, kamu kaynaklarının yerinde ve verimli kullanılması konusunda hassas davranıldığı belirtildi. Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Serdar Şahin, “Söz konusu yolumuz ile ilgili iki kez numune alınmış ve analizleri yapılmak üzere ilgili kurumlara gönderilmiştir. Analiz sonuçların doğrultusunda eksik ve kusurlu bulunan imalatlar nedeniyle işin kesin kabulü yapılmamıştır. Ayrıca gerek mevsimsel gerekse fenni koşullar nedeniyle eksik ve kusurlu imalatlar tamamlanamadığından Sason Kaymakamlığımızın 2018 yılı içerisinde belirleyeceği bir tarihte, yapılan yolun üzerine bir kat daha aşındırma tabakası atılacak olup, eksik ve kusurlu imalatlar bu şekilde tamamlanacaktır. Bunun yanında eksik işlerin tamamlanması amacıyla gerekli kesintiler yapılmış olup, ilgili firmadan bu işin tamamlanması için taahhüt alınmıştır” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:
Sende Yorumla...