Şırnak'ta 18 yaşındaki kızın karnından 2,5 kilogramlık kitle çıktı
Yukarı

Şırnak'ta 18 yaşındaki kızın karnından 2,5 kilogramlık kitle çıktı

Şırnak'ta karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürülen 18 yaşındaki kızın karnında tespit edilen 2,5 kilogram ağırlığındaki kitle, ameliyatla alındı.

Şırnak'ta 18 yaşındaki kızın karnından 2,5 kilogramlık kitle çıktı
Bu içerik 100 kez okundu.

Beytüşşebap ilçesinde yaşayan ve karnında şişkinlik ve ağrı nedeniyle ailesi tarafından Beytüşşebap Devlet Hastanesine götürülen Güllü Kuas, yapılan kontrolün ardından Şırnak Devlet Hastanesine sevk edildi.

Burada yapılan tetkiklerde Kuas'ın karnında kitle tespit edildi. Yapılan operasyonla Kuas'ın karnından 25 santimetre çapında 2,5 kilogram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Zeynep Usta, gazetecilere, hastanın gerekli radyolojik ve kan testlerinin ardından ameliyata alındığını, operasyonun 1,5 saat sürdüğünü söyledi.

Usta, hastanın ameliyattan 2 gün sonra taburcu edildiğini belirterek, "En önemlisi kistin hastamızın doğurganlığına zarar vermeden çıkartılmasıdır. Bu ameliyatın başarısını gösteriyor. Kistin içerisinde kıl, tırnak, diş, tiroid dokusu, kıl folikülleri, saçlı deri, yağ hücreleri gibi yapılar vardı." diye konuştu.

Usta, kadınların her yıl rutin kontrollerini ihmal etmemeleri gerektiğini sözlerine ekledi 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...