Şırnak Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, Gazetecilerle Bir Araya Geldi.
Yukarı

Şırnak Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, Gazetecilerle Bir Araya Geldi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, basın mensuplarıyla bir araya gelerek ilde hayata geçirilecek projelerle ilgili bilgi verdi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, Gazetecilerle Bir Araya Geldi.
Bu içerik 103 kez okundu.

Çalışmalarda eğitimin tüm paydaşlarıyla iş birliği içerisinde olacaklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mirza TETİK, "İlimizde örgün eğitimde 709 okulda, 6 bin 85 derslikte, 9 bin 221 öğretmen görev yapmakta, 183 bin 728 öğrenci öğrenim görmektedir. Meslek liselerimizde yöresel Şal-şepik, mobilya, metal, bilişim, el sanatları ve daha birçok alanda üretim yapılmaktadır. Meslek liseleri fabrika gibi çalışmakta olup yıllık ciroları 5 milyon olarak gerçekleşmiştir. Bu yıl hedefimiz 7 milyondur. Gençlerimizin istihdamına katkı sunmak ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek için mesleki ve teknik eğitimi güçlendirmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

Kentin Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında son 3 yıldır son sıralarda yer aldığını ifade eden Müdür, 5 yıl içerisinde ülke genelinde ilk 50'ye girmeyi hedeflediklerini aktardı.

Müdür, yerel, ulusal ve uluslararası projelerde ilk 10 il arasında yer almak istediklerini dile getirerek, "TEKNOFEST, ERASMUS, GAP, İNOVASYON ve ZEKA OYUNLARI gibi projelere öğretmen ve öğrencilerimizin dahil olmasını hedeflemekteyiz. Projelerimizi en yakın zamanda hayata geçireceğiz." dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...