İdil Minikler Diyarı Kreş Ve Gündüz Bakımevi açıldı
Yukarı

İdil Minikler Diyarı Kreş Ve Gündüz Bakımevi açıldı

Bir merkez düşünün ki mutlu çocuk seslerinin yankılandığı, başarının ilk tohumunun atıldığı, hayatı adım adım keşfetmenin heyecanının yaşandığı bir yer olsun.

İdil Minikler Diyarı Kreş Ve Gündüz Bakımevi açıldı
Bu içerik 612 kez okundu.

 İşte burası tam da özel idil Minikleri Diyarı kreş ve Gündüz Bakımevi. Aşağı Mahalle devlet hastanesi karşısında Minikleri Diyarı kreş ve Gündüz Bakımevi İdilli çocuklara uzman kadrosuyla eğitim veriyor. Bakımevinde çocukların bilişsel, duygusal, psiko-motor gelişimleri desteklenirken, birçok yöntemle yaratıcılıkları ve yetenekleri de gelişme fırsatı buluyor. Çocuklara serbest hareket etme olanağı sağlayan dış oyun mekanları, sezgi ve becerilerini geliştirecek resim, müzik, dans gibi hobi alanları, temiz ve hijyenik ortamda uyumalarını sağlayacak yatakhane ile merkez şimdiden çocukların ikinci evi oldu. Bakımevi çocukların her türlü ihtiyaçları ve güvenlikleri düşünülerek, milli eğitim bakanlığı müfredatına uygun olarak tasarlandı. Bina yerden ısıtma, enerji tasarruflu aydınlatma sistemleri ve doğal içerikli zemin kaplamalarla donatılarak çocukların kullanımına hazır hale getirildi. “Onlar bizim de göz bebeğimiz"

Minikleri Diyarı kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Psikolog Sedat Şimşek

Hizmet vermeye başlayan Minikleri Diyarı kreş ve Gündüz Bakımevi ile ilgili olarak, “İlçemizde çocuklarımızın okul öncesi eğitimi için faaliyete geçirdiğimiz kreşimizde tek gayemiz minik yavrularımızın en iyi şartlarda eğitim alarak hayata adım atmalarını sağlamak. Kıymetli İdilli ailelerimizin gözü arkada kalmasın çünkü onlar bizim de göz bebeğimiz. Bizler geleceğimiz olan çocuklarımızın en temel eğitimi alacakları kreşlerimizin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Kreşimizin hayata geçmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...