İdil’de 9. Eczane Açıldı
Yukarı

İdil’de 9. Eczane Açıldı

İdil İlçemizde Eczaneler kervanına bir yenisi daha eklenerek, Eczacı Evin Acar Tarafından idilin 9. Eczanesi Yeni Mahalle Devlet Hastanesi karşısında hizmete açıldı.

  İdil’de 9. Eczane Açıldı
Bu içerik 854 kez okundu.

Eczane sahibi ve aynı zamanda eczacı olan Evin Acar, “idil halkına hizmet vermenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Evin Acar Eczanesinin açılışını idil Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nurettin Aykan, Esnaf ve Eczacılar ile birlikte açtılar.

Açılışın ardından açıklama yapan Hemşerimiz eczacı Evin Acar “Eczacılar, vatandaşlar için en önemli sağlık çalışanlarıdır. Eczaneler de vatandaşların sağlık sorunlarını gidermeye yardımcı kuruluşlardan bir tanesidir. Türkiye’de 26 bin tane eczane var. 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık konusunda ilaçlarını temin etmeye devam ediyoruz. Sağlık vazgeçilmezdir.

Türkiye Cumhuriyetinin en iyi uyguladığı sosyal hizmetlerin başında sağlık alanı gelmektedir. Şuna inanın Türkiye’nin uyguladığı sağlık politikası dünyanın birçok ülkesinde uygulanamamaktadır. Türkiye bu konuda çok başarılıdır. Hekimler tavsiye etmediği sürece ilaç, alınmaması gereken bir tedavi aracıdır.

Bu açıdan mutlaka ilaç almadan önce hekime, en önemli sağlık danışmanları olan eczacılara danışmanızı rica ediyoruz, “Halkımızın ilaca olan yakınlığını bildiğini ve bu anlamda bir zincirde ben oluşturmak istedim. Eczanenin açılışındaki temel maksadım ilacın halka sunulmasındaki engelleri bir nebzede olsa kaldırabilmek. Sağlık alanındaki her iş ciddi bir sorumluluk gerektiriyor. Biz de bu sorumluluğu yerine getirip, halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye çalışacağız.

İdil Gazetesi Ailesi olarak, Evin Acar Eczanesi’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz

 

Etiketler:
Sende Yorumla...