İdil Bozkur Köyünde cami var 1 yıldır imam yok
Yukarı

İdil Bozkur Köyünde cami var 1 yıldır imam yok

İdil ilçe Merkezine bağlı Bozkur Köyü( daskan) köyünde cami olmasına rağmen 1 yıldır imam yok. Köylüler kendilerine bir imamın gönderilmesi çağrısında bulundular.

İdil Bozkur Köyünde cami var 1 yıldır imam yok
Bu içerik 603 kez okundu.

1 Yıldır ezan sesine hasret kalan köy halkı imamlarının geri geleceği günü dört gözle bekliyor.

 

Merkeze bağlı bozkur Köyünde 1 yıldır imam olmadığını belirten Köylüler, bugüne kadar çalmadık kapı bırakmadıklarını söyledi. idilin güney kesiminde bulunan Bozkur Köyünde yaşanan imam sorunu muhtar ve köylüleri zor durumda bırakıyor. 50 hane ve yaklaşık 300 nüfuslu köyde 1 yıldır imam olmadığını ifade eden köy halkı özellikle Cenaze ve Cuma günleri sıkıntı yaşadıklarını söylediler

Ezan sesine 1 Yıldır hasret kalan köylüler cuma namazlarını kılamıyorlar. Yetkililerden yardım isteyen köy halkı kısa sürede imamlarına kavuşmayı bekliyor.
 

“CAMİMİZ VAR İÇİNDE İMAM YOK”
 

Köy halkından N.T camilerinin olduğunu ama imamlarının olmadığını ifade ederek, “1 Yıldır bizim imamımız yok.  Camimiz var içinde imam yok. Bize imam lazım biz ezan sesine hasret kaldık” dedi.
 

Camimiz imamsız kaldı. 1 Yıldır imamımız yok. Ezan okuyacak kimsemiz yok. Sıkıntımız çok burada, o yüzden imam istiyoruz.  Eski İmamımız 1 yıl kaldı gitti. Şu an imamsızız, ezan sesine hasret kaldık. Ezan okuyanda kalmadı, namaz kılan da” şeklinde konuştu.
 


 

Etiketler:
Sende Yorumla...