Oğlu PKK'dan kaçan anne, Türk bayraklarıyla halay çekti
Yukarı

Oğlu PKK'dan kaçan anne, Türk bayraklarıyla halay çekti

PKK’nın çocuklarını kaçırdığı gerekçesiyle HDP önünde eylem yapan Şırnak annelerinden Emine Üstek, oğluna kavuşmanın mutluluğunu HDP önünde halay çekerek kutladı.

Oğlu PKK'dan kaçan anne, Türk bayraklarıyla halay çekti
Bu içerik 199 kez okundu.

Çocukları PKK mensupları tarafından dağa kaçırılan Şırnak anneleri, yoğun güvenlik önlemleri altında ellerinde Türk bayrakları ve davul zurna eşliğinde HDP il binasına yürüyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

PKK'dan kaçan M. Ü.'nün, güvenlik güçlerine teslim olduktan sonra emniyet birimleri tarafından anne Emine ve baba Ömer Üstek ile buluşması sağlanmıştı.

 

 

Anne Üstek, oğlunun 7 yıl önce henüz 15 yaşındayken bayram sabahı dağa kaçırıldığını ve her hafta HDP önünde yaptıkları eylem sonucu oğluna kavuştuğunu söyledi.

 

"ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN"

 

Oğluna kavuşma sevincini HDP il binası önünde halay çekerek kutlayan Emine Üstek, “Allah herkesten razı olsun. Oğlumun fotoğrafı hep koynumdaydı, şimdi artık kendisi koynumda olacak. Allah devletimizden razı olsun. Bu sefer oğlum sağ salim gelip bize kavuştu. Dağda olanlara da sesleniyorum, gelin annelerinize, babalarınıza kavuşun. Bir bilseniz ben ne kadar sevinmişim, anneleriniz de sevinecekler. Gelin hepiniz gelin evinize” dedi.

Baba Ömer Üstek de, “Allah bütün devlet büyüklerimizden razı olsun. Çocuğumuzu dağdan getirdiler biz çok memnun olduk. İnşallah herkesin çocuğu gelir. Diyarbakır’daki annelere selam yoluyorum. İnşallah onlar da çocukların kavuşurlar" diye konuştu

Şehit ailesi Zübeyde Bilir ise ailelere destek için eyleme katıldığını söyledi. Bilir, "Bugün burada bulunmamızın sebebi Emine teyzenin oğluna kavuşması, PKK’nın kucağından bir gencimizi daha aldık. İnşallah bütün gençlerimiz böyle ailelerine kavuşurlar. Bütün annelerin gözyaşları diner. Biz Şırnaklı kadınlar olarak hiçbir zaman bu davadan vazgeçmeyeceğiz. Bir tek gencimizi PKK örgütüne yedirmeyeceğiz” dedi.

 

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKTİLER

 

Yapılan konuşmaların ardından HDP il binası önünde bir süre önce oğlu güvenlik güçlerine teslim olan anne Emine, baba Ömer ve Şırnak Anneleri davul zurna eşliğinde halay çekti.

Anne Emine ve baba Ömer oğullarına kavuştukları için HDP il binası önünde doyasıya halay çekerek, eğlendi

 

Etiketler:
Sende Yorumla...