AK Parti Şırnak İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay’dan Kurban Bayramı mesajı
Yukarı

AK Parti Şırnak İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay’dan Kurban Bayramı mesajı

AK Parti Şırnak İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Şırnak İl Genel Meclis Üyesi Abdurrahim Karatay’dan Kurban Bayramı mesajı
Bu içerik 239 kez okundu.

Karatay, mesajında: "Sevdiklerimizin sağlığı için sevdiklerimizden ayrı kaldığımız zor günlerin ardından çok şükür ki bayram sevincini tam manasıyla paylaşmaya çalışıyoruz. idil Halkı'na ve tüm Türkiye'ye kendimiz ve sevdiklerimiz için hijyen ve trafik kurallarına uyduğumuz, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir bayram diliyorum" dedi.

 

 

Dayanışmanın, yardımseverliğin, huzurun ve bereketin kutlu bir tezahürü olan Kurban Bayramı'nın sevgiyi, akrabalık ve komşuluk bağlarını kenetleyen, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesine vesile olan huzur ve hakkaniyet kapısı olduğunu belirten Karatay, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bizler biliyoruz ki İslamiyet her zaman mazlumu ve mağduru, yoksulu, yetimi ve öksüzü koruyup kollamayı öğütler. Komşusu aç iken tok yatmayı asla kabul etmeyen bir Peygamberin ümmeti olarak, ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Dünya'nın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, mezhebine, meşrebine, etnik kimliğine bakmadan el uzatıyoruz. Bayramların ülkemizin ve dünyanın her köşesinde 'bayram' olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Allah'tan bu mübarek bayramın, ülkemiz, milletimiz, İslam Alemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile olması, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, idilli Hemşehrilerimizin, tüm Türkiye'nin ve İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı tebrik, hep birlikte daha nice bayram gibi bayramlara erişebilmemizi Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

 

 

Etiketler:
Sende Yorumla...