İdil Kızılay Temsilciliği Kurban Bayramında Giyim ve Ayakkabı Yardımında bulundu.
Yukarı

İdil Kızılay Temsilciliği Kurban Bayramında Giyim ve Ayakkabı Yardımında bulundu.

İlçemizdeki yardım faaliyetlerini düzenli ve organizeli bir şekilde yürüten Türk Kızılay İdil İlçe Temsilciliği, Kurban Bayramında toplamda 324 kişiye 1294 adet giysi ve 298 adet ayakkabı yardımında bulundu.

İdil Kızılay Temsilciliği Kurban Bayramında Giyim ve Ayakkabı Yardımında bulundu.
Bu içerik 145 kez okundu.

Daha önce tespitleri yapılan yetimler ile anneleri ve geliri düşük ebeveyn ile çocukları, İdil ilçesine yerleşen Suriyeli aileleri yaklaşık yirmi gün önce hizmete sunulan Kızılay Giyim Mağazasına davet edilerek kendilerine bayramlık kıyafet ve ayakkabı verildi.

 

İdil Kızılay Giyim Mağazasındaki kıyafetleri beden ve renk zevklerine göre seçen vatandaşlar, bu hizmetten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

İdil Kızılay Koordinatörü Mehmet Akdeniz; Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara imkanlar dahilinde yardım ulaştıklarından dolayı gönüllerinin müsterih olduğunu belirtti.

 

Yirmi gün önce ilçemizin hizmetine sundukları Kızılay Giyim Mağazası vesilesiyle Kurban Bayramında giyim ve ayakkabı yardımına ağırlık verdiklerini Türk Kızılay Genel Merkezin daha önce gönderdikleri kıyafet ve ayakkabıları, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın istifadesine sunulmak üzere itinalı bir şekilde hazırladıklarını ve tespiti yapılan yetimler ve anneleri, geliri düşük vatandaşlarımız ile çocukları ve ilçemize yerleşen Suriyeli kardeşlerimizi mağazaya davet ederek kendi beğendikleri kıyafet ve ayakkabıları aldıklarını ifade etti.

 

Mağazadan ayrı olarak duyarlı hayırseverlerin kendilerini vekalet tayin ettiklerini ve yaklaşık 17 yetim evladımızı daha giydirdiklerini söyledi. Akdeniz, kıyafet ve ayakkabı desteğinde bulunan Türk Kızılay Genel Merkezine ve Kızılay Giyim Mağazasının ilçemizde kurulması için yer tahsisinde bulunan İlçe Kaymakamı Refik Özsoy'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Kızılay Koordinatörü Mehmet Akdeniz, son olarak yardım faaliyetlerinin düzenli olarak devam edeceğini, bu konuda özellikle İdilli hayırseverlerin de desteğini beklediğini ifade etti.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...