Kızılay, İhtiyaç Sahipleri İçin idil’de Giyim Mağazası Açtı
Yukarı

Kızılay, İhtiyaç Sahipleri İçin idil’de Giyim Mağazası Açtı

Afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlayan ve güvenli kan temini gerçekleştiren Türk Kızılayı, idil’de anlamlı bir projeye imza attı.

Kızılay, İhtiyaç Sahipleri İçin idil’de Giyim Mağazası Açtı
Bu içerik 539 kez okundu.

Kızılay idil koordinatörlüğünde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için giyim mağazası açıldı. Hayırseverlerin bağışlarıyla oluşturulan mağazada yer alan kullanılmamış giysiler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verilecek.

Kızılay İdil İlçe Temsilciliği tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ilçemizde açılan Kızılay Giyim Mağazası faaliyete başladı.

Suriye'den ülkemize göç eden El-Akub Ailesi, Giyim Mağazasının ilk misafiri oldular. Kurban Bayramı öncesi anne, babaya ve çocuklarına giysi ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Kızılay İlçe Koordinatörü Mehmet Akdeniz, önceden tespit ettikleri yetim ve ihtiyaç sahibi aileleri, giyim mağazasına davet ederek giyim ve ayakkabı yardımında bulunacaklarını ve bunu da rutin hale getireceklerini söyledi. Temsilcilik tarafından tespiti yapılan ailelerin tümüne Kurban Bayramı'na kadar stoklarındaki duruma göre giysi ve ayakkabı yardımında bulunmak istediklerini belirtti.

Etiketler:
Sende Yorumla...