Prof. Dr. Ali Erbaş: Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır
Yukarı

Prof. Dr. Ali Erbaş: Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır

İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır.

 Prof. Dr. Ali Erbaş: Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır
Bu içerik 124 kez okundu.

İsrail güçleri, Filistinli halka karşı baskı ve işgal politikalarına devam ediyor.

Kadir Gecesi münasebeti ile teravih namazlarını Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da eda etmek isteyen Müslümanlara, İsrail askerleri tarafından saldırı düzenlenmiş, Filistinlileri dağıtmak için plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombası kullanılmıştı.

Ayrıca, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinliler zorunlu göçle tehdit edilmiş, evlerine düzenlenen saldırılar nedeni ile bölgede tansiyon daha da yükselmişti.

Mescid-i Aksa’da fanatik Yahudilerin baskınını önlemek için nöbet tutan Filisitinliler de İsrail güçlerinin saldırılarına maruz kalmıştı.

Filistinlilere uygulanan işgal politikası ve saldırılara yönelik açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, tüm yaşananları barbarlık ve vahşet olarak tanımladı.

Yaşanan olaylar hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Erbaş şu sözleri kaydetti:

"Tarihi Orhan Gazi Camii’nin önünden bütün dünyaya sesleniyorum. İşgalci terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa’ya yönelik en çirkin teşebbüsün içerisindedir. Tam bir barbarlık ve vahşet ile Mescid-i Aksa’yı işgal etmeye çalışmakta, gözü dönmüş canavarlar Mescid-i Aksa’da masum Müslümanları canice katletmeye, Müslümanlara saldırmaya çalışmaktadırlar. Tüm dünyanın gözü önünde tarihe karşı, masumlara karşı, Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır.”

"CANİCE SALDIRILARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM"

"Vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan sırtlan sürülerini ve canice saldırılarını şiddetle lanetliyorum, kınıyorum."

"Allah’ın, meleklerin, tüm insanların laneti zalimlerin, hainlerin, işgalcilerin üzerine olsun."

"YAKTIĞINIZ TERÖR ATEŞİ CEHENNEMİNİZ OLACAK"

"İşgalcilere sesleniyorum. Ey zalimler! Azgınlıkta sınırları aştınız. Tüm zalimler gibi siz de helak olacaksınız. Pişman olacaksınız. Sebep olduğunuz kaos ve anarşinin içinde yok olacaksınız. Yaktığınız terör ateşi, cehenneminiz olacak."

"HER CÜMLE ANLAMINI KAYBETMEK ÜZEREDİR"

"İnsanlığın vicdanına sesleniyorum. İnsanlığın en kadim şehri yok ediliyor. İnsanlığın ortak mirası yok ediliyor. Masum bir halk, zorla evlerinden çıkarılıyor. Evleri işgal ediliyor. Ölmediğinizi gösterin. İnsanlık sınavını kaybetmek üzeresiniz. Hukuk adına, özgürlük adına, insanlık adına söylediğiniz her cümle anlamını kaybetmek üzeredir."

"PEYGAMBERLERİN HATIRASINA İHANET EDİLİYOR"

"Ey Yahudiler, Hristiyanlar, çeşitli dinlerin mensupları. Kudüs’ün hatırasına ihanet ediliyor. Peygamberlerin hatırasına ihanet ediliyor. Samimiyet sınavının sonundasınız. Eğer bu vahşeti engellemek için harekete geçmezseniz, Allah ve elçileri adına söyleyeceğiniz hiçbir cümlenin insanlık vicdanında hiçbir zaman hiçbir karşılığı olmayacaktır."

"GAFLETTEN NE ZAMAN UYANACAKSINIZ"

"İslam dünyasına sesleniyorum. Ey Müslümanlar! Müslümanların liderleri, önderleri. Hala bir araya gelmeyecek misiniz? Bir avuç azgın azınlığın cesaret aldığı gafletten ne zaman uyanacaksınız? Sizi vahyin şehrine karşı umursamaz kılan nedir? Masumların yanında durmaktan alıkoyan nedir?"

"ZALİMLER YOK OLACAK"

"Tarihin en büyük zorbalarının ve zalimlerinin bile Allah’ın mescitlerini kirletmeye gücü yetmemiştir. Elbette masum Filistinlilerin özgürlük mücadelesi de galip gelecektir. Zalimler yok olacak, mescitlerde barışın ve rahmetin çağrısı insanlığın ufkunu aydınlatmaya devam edecektir. Ama Kudüs’ün izzeti çiğnenirken, masum insanların hayatına, inanç ve düşünce özgürlüğüne insafsızca müdahale edilirken, vahiy ile kutsanan şehir tahrip edilirken duyarsız kalanlar insanlık vicdanında mahkum, tarihin ve geleceğin önünde mahcup alemlerin Rabbinin önünde rezil ve rüsva olacaktır."

"Tüm Müslümanları ve insanlığı eli ile, dili ile, kalbi ile tüm imkanları ile Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e sahip çıkmaya davet ediyorum."

"ÖĞLE EZANININ ARDINDAN SALALAR OKUNCAK, DUALAR EDİLECEKTİR"

"Aziz milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs davasına sahip çıkmaya devam edecektir. Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu ve zalimlerinin zulmünün son bulması için salalar okunacak ve dualar edilecektir.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...